Depresja

Jedna z najczęściej występujących chorób naszych czasów. Niestety nadal nie jest rozpoznawana na tyle szybko, by leczenie mogło trwać krócej.

Mylne sygnały jakie sami deprecjonujemy to między innymi:

  • stałe zmęczenie
  • drażliwość
  • wszechobecne napięcie
  • bezsenność

Lekceważymy je i nie zajmujemy się tym co podpowiada nam nasze ciało i dusza. A one wołają o pomoc.

Depresja to nasza przewodniczka.


depresja

Działanie

Zdecydowanie łatwiej wziąć tabletkę na sen czy na ból głowy niż zacząć medytować. To prawda. Ale jeśli taki stan trwa dłużej, wymaga głębszej pracy, by poczuć się lepiej.

Do gabinetu psychoterapii trafiają najczęściej osoby, które wypróbowały już metody „na chwilę”. Brały tabletki przeciwbólowe, leki na uspokojenie i na bezsenność. Doszły do momentu, gdzie uznały, że mają dość. Niekiedy czarę smutku przelało jakieś wydarzenie. To pomogło podjąć decyzję o sięgnięciu po pomoc. Diagnoza: depresja.

Najczęściej w naszej pracy terapeutycznej dochodzimy do miejsca zagubienia siebie, utraty kierunku i celu życia. Tu zaczyna się choroba.


Rodzi się dziecko jesteśmy zajęte, zmęczone, nasze dni są stale wypełnione obowiązkami. Pojawia się drugie dziecko, czasu dla siebie nie ma praktycznie wcale. WIeczory stają się coraz trudniejsze. Chce nam się płakać lub po prostu płaczemy. Krzyczymy. Tak z bezsilności i zmęczenia wieczorem już nie wytrzymujemy. W naszej duszy zaczyna wybrzmiewać pytanie:

KIM JA JESTEM?

CO JA ROBIĘ?

GDZIE JA ZMIERZAM?

To ważny moment. Przebudzenie, pierwszy krok do powrotu do siebie. Do najważniejszej dla siebie osoby. Po to pojawia się depresja.

Jeśli byłaś w tym miejscu, wiesz o czym mówię.


Depresja to nasza przewodniczka. To nasz wybawiciel, nie wróg. Pojawia się po to, by nas uratować. Uważnie i ostrożnie prowadzi nas do naszej duszy, do serca, gdzie jest odpowiedź na każde pytanie.

Właśnie w tym stanie niekiedy rozpaczy, a innym razem zmęczenia i senności mamy się poddać. PUŚCIĆ WSZYSTKO. Spojrzeć na to co zostanie i podjąć decyzje. Co chcesz zrobić ze swoim życiem? Ty decydujesz.

W psychoterapii jaką prowadzę takich dróg pokonałam wiele. Zawsze są to sesje wzruszające, mocne i najprawdziwsze.

Każda choroba jest dla nas informacją. Szczególną siłę ma depresja. W każdej chorobie jest masa wiedzy o nas, o naszych pragnieniach, które zostały pominięte i niezauważone. Wsłuchanie się w chorobę jest pierwszym krokiem do uleczenia siebie.

Słuchaj uważnie:)