Czy znacie ten stan, kiedy po całym dniu kładziecie już dziecko spokojnie spać, a ono zaczyna pokasływać? Kaszel z każdą chwilą wzmacnia się nie dając spokojnie spać nie tylko dziecku, ale i Wam?

Jaka jest przyczyna takiego stanu? Jest ich kilka:

  • suche powietrze w pokoju dziecka – połóż solidnie zmoczony ręcznik na ciepłym kaloryferze
  • kurz – upewnij się, że wystarczająco, aczkolwiek bez uporczywości dbasz o czystość w pokoju, usuń składowiska kurzu – zbyt dużo pluszaków czy dywany będą miejscem, gdzie osadza się go najwięcej
  • dieta dziecka – słodycze, szczególnie w prostej formie cukierków, batoników itp. w zasadzie gwarantują nam częste ataki infekcji, gdyż generują gromadzenie się śluzu w organizmie – prześledź dietę dziecka, eliminując cukier maksymalnie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym
  • ruch – brak ruchu powoduje zastoje, zgromadzony śluz zaczyna zalewać dziecko, które z pozycji pionowej w ciągu dnia, kładąc się poziomo jest niemalże zalane wydzieliną, z którą próbuje poradzić sobie odkasłując

Przestudiuj powyższe przyczyny i zacznij działać stopniowo wprowadzając zmiany. Aby umożliwić dziecku spokojny sen podaj mu gotowaną kawę zbożową, która uspokoi układ oddechowy, rozrzedzi wydzielinę i da ulgę.

Ze znanych nam kaw zbożowych dostępnych na rynku wybierz tą, która nie zawiera żadnych ulepszaczy chemicznych, ani CYKORII. Warta uwagi jest kawa zbożowa Anatol, prosta i bezpieczna w swoim składzie.


Przepis

  • Na szklankę wrzącej wody wrzuć zawartość jednej saszetki kawy zbożowej bez CYKORII. (nie gotuj opakowania fizelinowego, jest niekorzystne, wysyp po prostu samą kawę do garnka)
  • Dodaj większą szczyptę cynamonu i imbiru oraz maleńką szczyptę kawy naturalnej (dla dorosłych). Gotuj całość 5 minut.
  • Przecedź całość, lekko ostudź, dodaj 1/4 łyżeczki miodu. WAŻNE, by nigdy nie dodawać miodu do wrzątku, nie tylko traci on swoje drogocenne właściwości, ale zaczyna być szkodliwy.
  • Przelej całość do termosu. Podawaj dziecku kilka łyków w czasie nocy, gdy pojawia się kaszel. UWAŻAJ, by nie spowodować zachłyśnięcia podając płyn w czasie kasłania, bądź po prostu ostrożna.

Spokojnej nocy ✨