Eco dom

Czy znacie ekologiczne środki czyszczące? Może stosujecie je w waszych domach?                                                                                            W odpowiedzi na budzącą się świadomość ekologiczną powstało i stale powstaje wiele firm specjalizujących się w produkcji ekologicznych środków czyszczących. Co to właściwie oznacza?

Ma to kilka wymiarów. Pierwszym z nich jest produkcja, która szanuje środowisko naturalne, czyli podczas tworzenia danego produktu zużywa się minimalne ilości energii, wody i unika się szkodzenia środowisku naturalnemu poprzez zminimalizowanie odpadów produkcyjnych. Ponadto nie testuje się danego produktu na zwierzętach.                                                                                                         Drugi wymiar to ten przeznaczony bezpośrednio dla nas konsumentów, czyli używany środek nie szkodzi środowisku naturalnemu. Największy sukces, gdy pomyślano również o opakowaniu. Smutne jest, gdy dobry produkt, wyprodukowany z dbałością o całe spektrum zagadnień ekologicznych jest zapakowany w plastik. WIelka szkoda. Na szczęście coraz więcej producentów rezygnuje z opakowań z tworzyw sztucznych i wybiera opakowania  biodegradowalne, chwła im za to.

Dziś Ty w zaciszu swojego domu możesz sam przygotować 100% ekologiczny środek czyszczący w zasadzie wszystko.

Soda i jej magiczne właściwości

  • aby wyeliminować wszelkie mieszaniny zapachów z naszej lodówki, wysyp sodę na talerzyk i postaw na jednej z półek
  • zanurz połówkę cytryny w sodzie i przetrzyj wszelkie baterie i blaty kuchenne, uzyskasz nie tylko likwidację kamienia, ale i piękny połysk
  • wsyp odrobinę sody do skórzanych butów, wyeliminujesz nieprzyjemny zapach i odświeżysz obuwie
  • aby oczyścić odpływ w kuchennym zlewie, wsyp do niego sodę i zalej octem, spłucz po kwadransie
  • posyp sodą przypalone dno piekarnika i oczyść druciakiem lekko zwilżonym wodą lub octem

W ten oto prosty sposób zadbasz o swój dom z poszanowanie środowiska